Peelingi z retinolem najnowszej generacji

Peelingi z retinolem Mediderma

Co odróżnia retinole marki Mediderma? To retinole nowej generacji (peelingi z retinolem), które nie powodują gwałtownego złuszczania się skóry ani jej silnego podrażnienia. Eksfoliacja następuje bowiem w trzech etapach: po trzech, siedmiu i dziesięciu dniach. Retinol zamknięty w liposomach działa głębiej, uwalnia się bardziej powoli i jest mniej drażniący. Retinol, dzięki działaniu złuszczającemu, pobudza naturalny proces odnowy skóry. Już zaledwie kilka zabiegów pozwala uzyskać spektakularne efekty odmłodzenia skóry.

Efekty zabiegów peelingi z retinolem:

Brak tak silnych reakcji skóry widocznych gołym okiem, które najczęściej towarzyszą zabiegom z retinolem nie umniejsza jednak skuteczności działania retinoli marki Mediderma. Zabieg działa na pełne spektrum problemów skórnych:

 • zmniejszenie przebarwień i blizn potrądzikowych
 • wyrównanie kolorytu skóry
 • zmniejszenie widoczności porów
 • wygładzenie, ujędrnienie, wzrost napięcia i elastyczności skóry
 • zmniejszenie widoczności zmarszczek i linii mimicznych

Przebieg zabiegu peelingi z relinolem Mediderma:

Zabieg jest szybki, bezpieczny i bezbolesny. Polega na nakładaniu kolejnych preparatów na oczyszczoną skórę. Podczas zabiegu może być odczuwalne delikatne mrowienie i uczucie ciepła związane z zastosowaniem retinolu.

W ciągu kilku dni po zabiegu skóra może, choć nie musi, się złuszczać, czemu towarzyszy odczucie suchości i napięcia skóry. To efekt procesu odnowy komórkowej i bardzo silnej stymulacji syntezy włókien elastynowych. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu nieprzyjemne odczucia można zminimalizować. W tym celu warto zapytać o polecane zestawy kosmetyków i właściwą pielęgnację pozabiegową.

W zależności od kondycji skóry i oczekiwań co do efektów, zabieg można wykonywać solo lub jako jeden z elementów złożonej terapii skóry z wykorzystaniem innych peelingów i mikronakłuwania.

Najlepiej zabieg jest przeprowadzić w serii 4-6 zabiegów, raz w miesiącu.

Zalecenia pozabiegowe:

 • stosuj się do zaleceń pielęgnacji pozabiegowej
 • intensywnie nawilżaj skórę (preparaty łagodzące i natłuszczające, np. Silkses nawilżający krem Sesderma, Alantan krem, Cetaphil)
 • stosuj silną ochronę przeciwsłoneczną w ciągu dnia (filtry SPF50)
 • pij 2-3 litry wody dziennie

Przeciwwskazania do zabiegu peelingi z retinolami:

 • Ciąża i laktacja
 • Przerwanie ciągłości naskórka w polu zabiegowym (nadżerki, niezagojone rany, otarcia)
 • Trądzik różowaty w stanie aktywnym
 • Liczne teleangiektazje
 • Stany bakteryjne, wirusowe, grzybicze i alergiczne skóry (w tym aktywna opryszczka)
 • Liczne, rozsiane zmiany barwnikowe
 • Nowotwory
 • Ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne dni)
 • Skłonność do bliznowaceń i zwłóknień
 • Ciężkie postacie trądziku (liczne stany zapalne, które wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej)
 • Doustna terapia retinoidami (wymagana jest co najmniej roczna przerwa)
 • Alergie skórne na składniki peelingu
 • Stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (3-6 miesięcy miesięcy)
 • Stan po krioterapii (do 6 miesięcy)

Mediderma opracowała aż trzy różne peelingi z retinolem:

 

3 RETISES CT Yellow Peel

Zabieg 3-RETISES CT Yellow Peel został najlepszym zabiegiem kosmetyczno-pielęgnacyjnym wybranym w głosowaniu czytelników i zdobył Prix de Beauté 2018 – prestiżową nagrodę corocznie przyznawaną przez magazyn Cosmopolitan.

Przeznaczenie:
Zabieg 3-RETISES CT Yellow Peel (z serii zabiegi peelingi z retinolem) to kombinacja trzech rodzajów retinolu zamkniętego w liposomach oraz najbardziej stabilnej formy witaminy C. Zabieg działa na pełne spektrum problemów skórnych: usuwa przebarwienia, blizny potrądzikowe, wyrównuje koloryt skóry, ujędrnia i spłyca zmarszczki. Poprawia kondycję skóry, stymuluje ją do wzrostu i odbudowy. Jest doskonałym zabiegiem w profilaktyce starzenia się skóry.

Stosowanie:
Retises CT to zabieg dwuetapowy. W pierwszej fazie nakładamy ampułkę z witaminą C, a następnie wmasowujemy preparat z retinolem, który powinien pozostać na skórze przez około 8-10 godzin (zgodnie z zaleceniami osoby przeprowadzającej zabieg). Po upływie określonego czasu preparat należy zmyć przegotowaną wodą z delikatnym preparatem myjącym.
W ciągu pierwszej doby skóra jest lekko napięta i podrażniona. Złuszczanie rozpoczyna się zwykle po 24 h od zabiegu i trwa około czterech dni. Przez pierwsze dwa jest ono dobrze widoczne a skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Należy przez ten czas nakładać preparat łagodzący (Silkses nawilżający krem, Alantan plus, Cethapil ), tak często, jak odczuwa się potrzebę.

Zabieg można powtarzać co 28 dni, zalecane jest wykonanie serii 2-4 zabiegów (ich liczba uzależniona jest od indywidualnych potrzeb skóry), a dla podtrzymania efektów serię należy wykonywać 1-2 razy w roku.

Skład:
AMPUŁKI:
3-O-etylowy kwas askorbinowy
Glukozyd askorbylu
MAP liposomowany
Niacynamid

SASZETKI:
Wolny retinol
Retinaldehyd liposomowany
Propionian retinylu liposomowany
Kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej
Cynk

 

SES RETINAL Orange Peel

Zabieg 3-RETISES CT Yellow Peel został najlepszym zabiegiem kosmetyczno-pielęgnacyjnym wybranym w głosowaniu czytelników i zdobył Prix de Beauté 2018 – prestiżową nagrodę corocznie przyznawaną przez magazyn Cosmopolitan.

Przeznaczenie:
Zabieg przeciwzmarszczkowy, rozjaśniający przebarwienia, odpowiedni dla skóry wrażliwej. Ponadto wskazaniami do zabiegu jest starzenie skóry, przebarwienia, trądzik, blizny i rozstępy. Ses Retinal zawiera wysokie stężenie liposomowanego retinaldehydu, który szybko ulega konwersji w kwas retinowy. Retinaldehyd jest jedną z najskuteczniejszych substancji czynnych, które stymulują skórę do odnowy. Dzięki takiej formule uzyskujemy wysoką skuteczność w głębokich warstwach skóry, przy jednocześnie dobrej tolerancji i mniejszym ryzyku podrażnienia skór wrażliwych.

Stosowanie:
Ses Retinal to zabieg dwuetapowy. W pierwszej fazie na oczyszczona skórę rozpylamy mgiełkę, a następnie aplikujemy 1-2 warstw żelu, który należy pozostawić na skórze przez około 4-6 godzin (zgodnie z zaleceniami osoby przeprowadzającej zabieg). Po upływie określonego czasu preparat należy zmyć przegotowaną wodą z delikatnym preparatem myjącym.

Zabieg można powtarzać co 21-28 dni, zalecane jest wykonanie serii 3-4 zabiegów (ich liczba uzależniona jest od indywidualnych potrzeb skóry), a dla podtrzymania efektów serię należy wykonywać 1-2 razy w roku (najlepiej w okresie od jesieni do wczesnej wiosny).

Skład:
MGIEŁKA:
Retinaldehyd (0,75%)
Cynk
Kwas hialuronowy

KREM:
Retinaldehyd (0,75%)
Cynk
Kwas hialuronowy
Czynniki wzrostu (EGF, TGF)

 

3 RETSIES NANOPEEL 1% Gel

Przeznaczenie:
To produkt stosowany przede wszystkim do wykończenia procedur zabiegowych z użyciem peelingów chemicznych. Stosowany w przeciwdziałaniu pojawiania się zmarszczek oraz zmniejszeniu głębokości już istniejących zmarszczek, przebarwieniach i rozstępach. Krem odżywia i poprawia elastyczność skóry. Zawiera 3 rodzaje retinoidów zamkniętych w nanosomach, dzięki czemu działa głębiej, uwalnia się wolniej i jest mniej drażniący od peelingów z tradycyjną formą retinolu.

Stosowanie:

Krem nakłada się na skórę na zakończenie zabiegu i zmywa po upływie ok. 8 godzin przegotowaną wodą z dodatkiem delikatnego środka myjącego. Skóra nie łuszczy się gwałtownie i nie jest podrażniona. Złuszczanie pojawia się po trzech, siedmiu i dziesięciu dniach w formie płatkowej (skóra delikatnie osypuje się).

Zabieg można powtarzać co 21-28 dni, zalecane jest wykonanie serii 3-4 zabiegów (ich liczba uzależniona jest od indywidualnych potrzeb skóry), a dla podtrzymania efektów serię należy wykonywać 1-2 razy w roku (najlepiej w okresie od jesieni do wczesnej wiosny).

Skład:
3 – Retinol System: retinol, retinaldehyd, palmitynian retinylu
Kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej
Cynk

Cennik:
3 RETISES YELLOW PEEL 200 zł

Studio Urody Beauty Well

ul. Wałuszewska 26Z1 / 2
03-005 Warszawa
Akceptujemy płatności kartami

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

 • Administratorem Twoich danych osobowych jest MARKAS S.C. Marcin Łyszczarz & Maria Jaszczyszyn, ul. Wiejska 46, 57-420 Wambierzyce, e-mail: biuro@pod-mnichem.pl.
 • Twoje dane osobowe podawane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane, wyłącznie do podjęcia określonych działań na Twoje żądanie, np. w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie wysłane drogą elektroniczną poprzez zapis na stronie Administratora.
 • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania odpowiedzi na Twoją wiadomość.
 • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres niezbędny do udzielania odpowiedzi, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
 • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej itp. jeśli okaże się to konieczne.
 • Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
 • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.
 • Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.
zamknij

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

 • Administratorem Twoich danych osobowych jest MARKAS S.C. Marcin Łyszczarz & Maria Jaszczyszyn, ul. Wiejska 46, 57-420 Wambierzyce, e-mail: biuro@pod-mnichem.pl.
 • Twoje dane osobowe podawane w formularzu newsletter będą przetwarzane, w celu wysyłki newslettera, czyli m.in. informacji na temat wpisów blogowych, ofert czy szkoleń.
 • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu realizacji usługi newsletter.
 • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie do momentu wycofania przez Ciebie udzielonej zgody/wypisania się z newslettera, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
 • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej, dostawcę usługi dystrybucji newslettera.
 • Twoje dane nie będą przekazywane do państw trzecich np. USA. Nazwa usługodawcy znajduje się na liście państw, które przystąpiły do porozumienia Privacy Shield.
 • Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
 • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.
 • Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.
zamknij